امروز: جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 13 نوامبر 2014 11:29 | کد خبر : 7704 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

پارس آباد و بیله سوار به منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس پیوستند

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی از الحاق بخش هایی از اراضی این دوشهرستان مرزی به منطقه آزاد تجاری –صنعتی ارس خبر داد.

حبیب برومند دقایقی پیش در مصاحبه تلفنی با مغانه افزود: در جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور که قبل از ظهر امروز پنجشنبه به همین منظور و با حضور نمایندگان اکثر وزارتخانه ها در جلفا برگزار شد، الحاق دو هزار و 600هکتار از اراضی پارس آباد، فرودگاه پارس آباد، 100هکتار از اراضی محدوده اصلاندوز و 500هکتار از اراضی شهرستان بیله سوار به منطقه آزاد ارس به تصویب رسید.

وی، با بیان اینکه این مصوبه ظرف روزهای آینده ابلاغ و اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: با پیوستن این دو شهرستان به منطقه آزاد تجاری –صنعتی ارس، شاهد رونق اقتصاد و درآمد منطقه، افزایش ارزش افزوده اراضی این مناطق، بهبود وضع معیشتی و کسب و کار مردم و عمران و آبادانی هرچه بیشتر پارس آباد و بیله سوار خواهیم بود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

اکبر رحمانی

ضمن تشکر از برومند ازخدمات و زحمات شبانه روزی و پیگیری های مهندس ایرج بیگدلو در بحث الحاق به منطقه آزاد نهایت تشکر و قدردانی را دارم و این خبر خوش را به مردم منطقه و فرماندار قبلی شهرستان آقای بیگدلو تبریک می گویم

کارمندفرمانداری

خدا را شکر زحمات بی دریغ ایرج بیگدلو به بار نشست .الحاق پارس آباد منطقه آزاد ارس نتیجه تلاش بیگدلوست . صد حیف که سیاسی کاری ها و سیاست بازان نگذاشتند مردم این خطه از خدمات این مرد بزرگ و فرماندار لایق بهره مند شوند. این شهرستان به شدت نیازمند چنین افراد کاربلد و صادق و بی ریاست که با کمال تاسف قدرش را ندانستیم و ندانستند.

شهروندوان آگاه

شهروندوان پارس آباد واقفند که این کار به خاطر تلاش فرماندار قبلی جناب بیگدلو می باشد.
اجرکم عندالله

سلامی

نمی دانم از شنیدن این خبر نارحات شوم یا خوشحال. خوشحال از این بابت که بالاخره یکی از مطالبات اساسی و اولین خواسته مردم پارس آباد در سفر ریاست جمهوری محقق شد و ناراحت به این خاطر که در حالی طرح الحاق پارس آباد به مصوب شد که باعث و بانی اصلی آن که ایرج بیگدلو فرماندار قبلی منطقه بود به دلایل عدم حمایت که هیچ به لحاظ سیاسی کاری و شیطنت بزرگان در استانداری و عدم پشتیبانی قاطع نماینده منطقه و گهی به زین و گهی به نعل زدن های برومند، مجبور به استعفا شد تا این شهرستان محروم از نعمت این مرد بزرگ و توانمند و کاری(بیگدلو) شود. این وضعیتی که من دچارش هستم در چهره اکثریت مردم منطقه هویداست. چه خوب بود به دنبال تصویب این الحاقیه، پارس آبادی ها در حضور بیگدلو به شادی می پرداختند ولی انگار که با استعفا و رفتن وی غبار غم بر سیمای شهر و تک تک اهالی قدرشناس و نجیب آن پاشیدند. به هر حال از دور دست این مدیر لایق و بسیار توانمند را می بوسم و از خداوند قادر و توانا برای ایشان در هر کجای ایران اسلامی که هستند، آرزوی توفیق و بهروزی دارم و امیدوارم روزی با مساعد شدن اوضاع سیاسی استان و منطقه، بتوانیم دوباره از تجربیات، دانش و علم و حلم و وجود ایرج بیگدلو بهره مند شویم. انشاالله

محمد همتی

با سلام خدمت دوستان و مردم منطقه، با پیشنهاد خوب آقای مهدوی کاملاً موافقم. این شهرستان قابلیت و امکانات بالقوه زیادی دارد و تنها با روی کارآمدن ایرج بیگدلوها، پارس آباد می تواند در مسیر پیشرفت و توسعه واقعی قرار گیرد. باید از هم اکنون برای انتخابات آتی دست بکار شویم و با کنار گذاشتن قوم گرایی و طایفه بازی و جناح بازی، یک دست و یکصدا و حفظ اتحاد و و حدت برای بیگدلو (البته اگر قبول کند) فعالیت کنیم و به مجلس شورای اسلامی بفرستیم.

ناشناس

اكبر جان
جناب همتی جان
با سلام مصوبه الحاق منطقه آزاد تجاری مغان ربطی به مدیریت شش ماهه فرماندار سابق ندارد این مصوبه مطالبه به جد و تلاش امام جمعه و نماینده ولی فقیه محبوب استان جناب آقای دکتر وحجت الاسلام عاملی از مطالبات افکار عمومی منطقه مغان بوده . فرماندار سابق در مقابل امام جمعه استان محبوب استان و استاندار و مجمع نمایندگان جرات حرف زدن در سفر ریس جمهور و هیات دولت نداشتند این فرماندار شش ماهه چه قدرتی داشت در شورای اداری استانداری با ریس جمهور حرفی بزنداین امام جمعه بود راه آهن پارس آباد ومنطقه آزاد تجاری رو مطرح نمودند نمایندگان استان کجا بودند و فرماندارپارس آباد کجا بودند جناب آقای همتی اطلاعاتان رو بروز کنید نگذارید تنبلی چشم و سیاست و منطق شما رو احاطه کند.

ناشناس

سايت محترم لطفاً تكروي نكنيد

وحید

تبریک میگویم صمیمانه این کار بزرگ آقای برومند را

ناشناس

وحيد داداش يه جوري تحليل كن ماهم بفهميم اين چه ربطي داشت توهين به مسئوليني كه زحمت كشيده اند ميكنيد تبريك ميگوييم به دكتر عاملي امام جمعه محبوب استان

وحید

ناشناس دادادش ما کی توهین کردیم بنده تبریک به نماینده محترم کردم چون مسبب اصلی منطقه آزاد تجاری در نظر بنده بنده آقای برومند می باشند

یوردوموز

با سلام به دوستان مطلب مهم اینه که مطالبه اصلی مردم به حقیقت پیوست و این امر مهم را به تمام مردم منطقه تبریک میگویم.حالا چه کسی مسبب اصلی بوده بماند.مهم اینه که در این دوره زمانی از همه مسئولانی که در این امر مهم زحمت کشیده اند قدردانی میکنم.چه فرماندار چه نماینده چه استاندار و …با این الفاظی که به همدیگر میگویید و کرکری خوندن دوباره یاد اشتباهاتی که در گذشته انجام دادیم زنده میکند.بیایید یک دل برای مغان تلاش کنیم.

یک شهروند

هرکاری دراین دوره جهت ابادانی منطقه انجام شده باتلاش وپی گیری نماینده محترم حاج برومندبوده پیگیری الحاق مغان به منطقه ازاددردوران احمدی نژادتوسط اقای برومندانجام شده ودردوران اقای روحانی بازهم باپی گیری حاج برومند به بارنشست کمی منطقی باشید وکمی هم قدرشناس باشید

خدا دوست

فقط میتونم بگم بیگدلو متشکریم…. اجرت با خدا… ما که قدرتو ندونستیم

afz

دوستان اینم میدونستین که اگه خود شهرهای پارس آباد و بیله سوار در داخل محدوده منطقه آزاد باشن باید ادارات دولتی از داخل محدوده برن بیرون……..؟؟؟؟؟
پس احتمالش زیاده که چون در بیله سوار ادارات آنچنانی وجود ندارد دولت هم این شهر را محدوده اعلام بکنه (مثل جلفا و خداآفرین)

ناشناس

سلام دوستان تصويب اين طرح نه به برومند مربوطه نه به … و نمايندگان قبلي آقاي سپه و فهيمي هم زوره خودشونو زده بودند و پي ريزي اين كار و طرح رو اين دو انجام داده بودند كه روزي اين طرح تصويب ميشد كه با پيگيري هاي بيگدلو تصريب شد و همه افتخارش نصيب برومند شد لكن تلاش نمايندگان قبلي نيز در تصويب اين طرح قابل تحسين تر و بزرگتر از تلاشهاي برومند بوده است ممنون به اميد مغاني آبادتر و سرسبزتر