امروز: سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 03 اکتبر 2015 9:12 | کد خبر : 14093 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» از پارس آباد به جشنواره سراسری فجر راه یافت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس آباد گفت: در مراسم اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر استان اردبیل با رای هیات داوران، نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» به کارگردانی علی محمدزاده و غریب منوچهری از پارس‌آباد به عنوان برگزیده بیست و سومین جشنواره تئاتر استان اردبیل به جشنواره سراسری فجر راه یافت.

به گزارش مغانه، یوسف روزگاری افزود :دو اثر منتخب این جشنواره که به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی خواهند شد نمایش «تکه‌های دلتنگی» به کارگردانی یوسف جاوید از اردبیل و نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» به کارگردانی علی محمدزاده و غریب منوچهری از پارس‌آباد هستند.

در این مراسم با رای هیئت داوران اعلام شده در بخش بروشور از علی محمدزاده طراح بروشور نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» از پارس‌آباد تجلیل شد.

هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی طراحی نمایش «ایوانوف دو» رامین فرزانه از اردبیل را تجلیل کردند.

در بخش طراحی لباس، هیئت داوران با اهدای لوح سپاس از طراحی نمایش سارای به مدیریت سکینه محمدی از مشگین‌شهر تجلیل کرد و جایزه این بخش نیز به طراح لباس نمایش «با هزار درنای سفید پرواز می‌کنم» به یلدا فخر ذاکری از اردبیل رسید.

در بخش گریم، هیئت داوران لوح تقدیر و جایزه خود را به گریمور نمایش «ایوانف دو» کامبیز بهرامی از اردبیل اهدا کرد.

در بخش موسیقی با قدردانی از هنرمند گروه عاشیق ایرج ازقندی برای نمایش سارای جایزه این بخش به گروه موسیقی نمایش سارای از مشگین‌شهر رسید.

در بخش طراحی صحنه با تقدیر از طراح صحنه نمایش «با هزار درنای سفید پرواز می‌کنم» جایزه این بخش به طراح صحنه نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» غریب منوچهری از پارس‌آباد رسید.

هیئت داوران در بخش بازیگری زن از بازیگر خردسال نمایش «با هزاردرنای سفید پرواز می‌کنم» خاطره اصغرزاده تقدیر کرد و به ترتیب دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به لیلی نظری برای ایفای نقش «آنا» در نمایش «تکه‌های دلتنگی» از اردبیل، نسرین هوشیار برای نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» از پارس‌آباد و جایزه سوم نیز به صورت مشترک به اسما علیزاده و شبنم حیدری به ترتیب نمایش «واپسین شب آوریل» از نمین و نمایش سارای از مشگین‌شهر اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد از بازیگر پیشکسوت محمدرضا فاتحی برای حضور در نمایش «واپسین شب آوریل» از نمین و بازیگر خردسال نمایش «تکه‌های دلتنگی» رضا تکلوی تجلیل شد.

در این بخش از فرهاد طوفان برای نمایش «تکه‌های دلتنگی» و هومن روحی ازپارس آباد برای نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» به عنوان برترین‌های بازیگری، رامین رنجبر به خاطر نمایش «ایوانف دو» و پرویز جهانگیری برای نمایش «واپسین شب آوریل» از نمین و سعید فرقانی برای نمایش«سارای» از مشگین‌شهر به عنوان رتبه‌های اول تا سوم معرفی شدند.

هیئت داوران با قدردانی از داستان‌های فولکلور و آیین‌های بومی خاص در نمایش «سارای» از مشگین‌شهر رتبه اول نمایشنامه‌نویسی را به نویسنده نمایش «تکه‌های دلتنگی» محمدباقر نباتی مقدم از اردبیل اهدا کرد.

رتبه دوم این بخش به سعید افخمی نویسنده نمایش «واپسین شب آوریل» از نمین و جایگاه سومی نیز به فریدون ولایی نویسنده نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» از پارس‌آباد رسید.

در بخش کارگردانی نیز رتبه اول به یوسف جاوید برای کارگردانی نمایش «تکه‌های دلتنگی» رتبه دوم به کارگردان نمایش «هر وقت عطسه می‌کنی جلوی دهنتو بگیر» به علی محمدزاده و غریب منوچهری و رتبه سوم این بخش به سعید افخمی کارگردان نمایش «واپسین شب آوریل» اختصاص یافت.

بست و سومین جشنواره تئاتر استان اردبیل که ۶ نمایش از شهرستان‌های اردبیل، نمین پارس‌آباد و مشگین‌شهر از دو روز پیش آغاز شده بود بعد از اجرا در تالار شمس عطار اردبیلی و پلاتوی استاد حسن نجفلو به همراه برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر با معاون هنری و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در مجتمع اردبیل برگزار فدک شد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

اكبر

باسلام وتبریک به اقایان محمدزاده ومنوچهری واقعا جلوی اردبیلیا کم نمی اورند وابروی مغان هستند وتبریک به خانم هوشیار وهومن روحی