امروز: سه شنبه, ۴ آذر , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 02 آگوست 2016 5:37 | کد خبر : 18662 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

موافق لغو گمرک اصلاندوز نیستیم

رییس کل گمرک ایران می گوید که با لغو گمرک اصلاندوز مغان از فهرست گذرگاههای مرزی کشور موافق نبوده و آن را اقدامی غیر ضروری می داند.

مغانه- مسعود کرباسیان در دیدار امام جمعه و استاندار اردبیل افزود: درنخستین فرصت نسبت به بازگرداندن گمرک اصلاندوزدر این فهرست اقدام جدی خواهد شد.
در این دیدار آیت الله سید حسن عاملی اقدام اخیر هیات دولت در لغو اصلاندوز به عنوان خروجی رسمی کشور را کار غیرضروری دانست که موجب رنجش اهالی منطقه گردید و از رئیس کل گمرک ایران خواست که همه تلاش خود را برای بازتعریف این گمرک بکار گیرند.
وی با اشاره به رشادت های عشایر مرزنشین و محرومیت هایی که هم اکنون با آن درگیر هستند، تاکید کرد که از اقداماتی که موجب رنجش آنها از دولت می شود خودداری کرده و با کان لم یکن شدن مصوبه اخیر دولت ، موجب خوشحالی دوباره مرزنشینان شوند.
مجید خدابخش، استاندار اردبیل نیز در این دیدار که در سازمان گمرک ایران انجام شد با تشریح اهمیت موقعیت اصلاندوز و پارس آباد نسبت به کشور جمهوری آذربایجان و نیز تاثیر خروجی مرز اصلاندوز ، در روابط سیاسی و اقتصادی، لغو گمرک و خروجی رسمی اصلاندوز را خلاف مصلحت و منفعت دانست.
وی از کرباسیان خواست تا سازمان گمرک تلاش کند به طور مجدد گمرک اصلاندوز برقرار گردد.

اخبار مرتبط

نظرات