امروز: جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 14 مارس 2016 9:42 | کد خبر : 17449 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

معرفی آلاچیق عشایر شاهسون در نمایشگاه ITB آلمان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: آلاچیق عشایری شاهسون در پنجاهمین نمایشگاه بین المللی ITB برلین در کشور آلمان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش مغانه به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، قادر تقی زاده افزود: صنایع دستی، لباس محلی، شیوه معیشت ، فرهنگ و سازه و تزئینات داخلی آلاچیق عشایر شاهسون استان اردبیل به منظور معرفی به گردشگران و بازدیدکنندگان خارجی در نمایشگاه بین المللیITB آلمان به نمایش گذاشته
شد.
وی حضور در این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم عشایر شاهسون استان اردبیل برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به این استان عنوان کرد .
وی افزود: سبک زندگی، پوشش محلی، موسیقی و آداب و رسوم خاص عشایر این استان باعث شده بازدید از زندگی عشایر شاهسون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استان تبدیل شود.
وی اضافه کرد: همچنین در این نمایشگاه به منظور معرفی شایسته ظرفیت های گردشگری استان، اقلام تبلیغاتی ازجمله پوستر، نقشه استان، کتابچه معرفی جاذبه های گردشگری استان همراه با لوح فشرده و بروشور عشایری به زبان انگلیسی در قالب ساک دستی در بین بازدیدکنندگان توزیع شد.
تقی زاده، حضور استان در این نمایشگاه را با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری استان در سطح جهانی و جذب گردشگران و تورهای خارجی به استان لازم و حائز اهمیت دانست.
وی گفت: براین اساس فرصت معرفی و نمایش آلاچیق عشایری شاهسون اردبیل در نمایشگاه مذکور با همکاری معاونت گردشگری این اداره کل و همت بخش خصوصی شرکت خدمات مسافرتی مارال گشت مهیا شد.
نمایشگاه ITB آلمان که از ۱۹ اسفند ماه سال جاری آغاز شده بود امروز ۲۴ اسفند ماه به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظرات