امروز: یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 10 سپتامبر 2015 1:17 | کد خبر : 13929 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

مجمع خیرین مدرسه ساز پارس آباد از صالح ترین سازمان های مردم نهاد منطقه است

فرماندار پارس آباد گفت: مجمع خیرین مدسه ساز این شهرستان جزو صالح ترین و موفق ترین سازمان های غیردولتی و مردم نهاد منطقه است.

به گزارش مغانه، مهدی احمدی روز پنجشنبه در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز پارس آباد افزود: این مجمع در استفاده و بهره گیری از ظرفیت های خیرین منطقه و رفع مشکل کمبود فضای آموزشی ، تعمیر و تجهیز مدارس بسیار نقش بسیار مهمی دارد.

وی با بیان اینکه به لحاظ برخی شرایط و عوامل، اعتبارات استانی و ملی در بخش آموزش و پرورش محدود است، ادامه داد: لازم است با جلب مشارکت های مردمی و شناسایی و جذب افراد متمکن و نیکوکار، از پتانسل ها و قابلیت های خوب خیرین منطقه در راستای توسعه کمی و کیفی مدارس استفاده شود.

۷ ۰۲۴

وی با اشاره به نقش و جایگاه نظام آموزش و پرورش در بحث تعلیم و تربیت، گفت: آموزش و پرورش تربیت کسانی را برعهده دارند که قرار است زمام امور کشور را در آینده به دست گیرند از این روی باید تلاش کنیم بهترین خدمات را به جامعه هدف انجام دهیم.

وی بیان کرد: برای اینکه تلاش ها و زحمات معلمان و مربیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش نتیجه بخش باشد نیاز است مشکلات مدارس از نظر سخت افزاری و نرم افزاری برطرف شود.

۷ ۰۳۱

احمدی با اعلام اینکه این شهرستان هم از نظر فضای آموزشی و فیزیکی و هم در بعد امکانات و تجهیزات آموزشی با کمبود مواجه است، تاکید کرد: بدون مشارکت مردم و کمک های افراد خیر و نیکوکار و همکاری اولیای دانش آموزان، فعالیت ها و کارهای آموزش و پرورش ابتر و بی نتیجه خواهد ماند.

وی با اشاره به فعالیت ها و عملکرد خیرین مدرسه ساز پارس آباد گفت: این مجمع برای جذب مشارکت های مردمی و مشارکت در ساخت و ساز مدرسه، تلاش های خوبی انجام داده است.

او با بیان اینکه مدرسه سازی یک امر مقدس و خداپسندانه است، از اقشار مختلف مردم و عموم کارکنان دستگاه های دولتی منطقه خواست با کمک های نقدی و اختصاص درصدی از حقوق ماهانه خود، مجمع خیرین مدرسه ساز پارس آباد را در نیل به اهداف متعالی خود و توسعه، تعمیر و تجهیز مدارس و رفع کمبود کلاس درس یاری کنند.

۷ ۰۳۲

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز پارس آباد نیز گفت: این مجمع در سال ۸۹تشکیل شده و فعالیت خود را شروع کرده است.

کریم صادقی با بیان اینکه قبل از تاسیس و شکل گیری مجمع، در زمینه ساخت مدرسه خیری هیچ گونه فعالیتی نشده است، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۹۰۰نفر در مجمع خیرین مدرسه ساز پارس آباد عضو هستند و حدود یک میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال در حساب مجمع موجود است.

وی آمار فرهنگیان عضو مجمع خیرین مدرسه ساز پارس آباد را ۸۵۰نفر ذکر و بیان کرد: معلمان و فرهنگیان در بحث مدرسه سازی و رفع نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری مدارس همواره پیشقدم هستند به طوری که در حال حاضر حدود ۲۵میلیون ریال از حقوق ماهانه این افراد کسر و به حساب مجمع واریز می شود.

۷ ۰۳۴

او با اعلام اینکه تا کنون صدها باب کلاس از محل کمک های خیرین مدرسه ساز احداث شده است، گفت: این منطقه به لحاظ مهاجر پذیر بودن و آمار بالای جمعیت دانش آموزی، با کمبود شدید مدرسه مواجه است به همین خاطر مدرسه سازی در این شهرستان در مقایسه با سایر مناطق استان، از نیازهای اساسی به شمار می رود و باید به صورت جدی دنبال شود.

۷ ۰۳۶

مدیر آموزش و پرورش پارس آباد نیز گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه همیشه کمک حال این مجموعه بوده و خدمات آن ملموس و مشهود است.

احمد دهقانی به نقش موثر و پررنگ مجمع خیرین مدرسه ساز در بحث ساخت و تعمیر و تجهیز مدارس اشاره و بیان کرد: اگر مردم و افراد خیر و و خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان مشارکت فعال نداشته باشند، هدف های تعلیم و تربیت و برنامه های آموزش و پرورش محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از مدارس منطقه نیاز به تعمیر و تجهیز دارد، ادامه داد: رفع این مشکل اساسی نیازمند مشارکت بیش از پیش خیرین است.

وی به اشاره اهمیت و نقش مجمع خیرین مدرسه ساز در رفع کمبودها و نیازهای مدارس گفت: آموزش و پرورش از فعالیت ها و برنامه های مجمع خیرین مدرسه ساز استقبال می کند.

۷ ۰۴۱

 

اخبار مرتبط

نظرات

معلم عشایر

با سلام خدمت خیرین مدرسه ساز …….
خواهشمند است به مدارس عشایر که ساختمان مخروبه دارند رسیدگی شود .