امروز: چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 03 مارس 2015 4:39 | کد خبر : 9564 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

صراحتاً اعلام می کنم معاونم تحمیلی است / دخالت نمایندگان در کار قوه مجریه خلاف قانون است / به خاطر حاد بودن شرایط خدمت، استعفا دادم/ ورود غیر منطقی برومند به مسایل عزل و نصب

فرماندار پارس آباد گفت: به صراحت اعلام می کنم که معاونم تحمیلی است و یک لحظه هم نمی خواهم “احد احدزاده” معاونم باشد.

به گزارش مغانه، ناصر نصیری در نشستی با خبرنگاران پارس آباد با بیان اینکه اختیارات معاونم را محدود کرده ام، افزود: منتسبین به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وقتی در پست معاون فرماندار به کار گرفته شوند، آن وقت فرمانداری تبدیل به دفتر نماینده می شود.

وی با اعلام اینکه فرماندار در واقع نماینده عالی دولت در شهرستان است و فرمانداری به عنوان ستاد قوه مجریه محسوب می شود لذا نباد در این ستاد، نماینده اعمال حاکمیت کند.

وی با تاکید براینکه نمی خواهم آقای احدزاده معاونم باشد، ادامه داد: به خاطر اینکه معاون با من همسو نیست در هنگام رفتن به ماموریت فرد دیگری را به عنوان جانشین خود انتخاب می کنم.

نصیری با بیان اینکه این حق طبیعی و قانونی فرماندار است که برای پیشبرد بهتر امور، افراد مورد وثوق خود را انتخاب کند، اظهار کرد: از چهار ماه پیش ماموریت احدزاده به اتمام رسیده و ماندنش در پست معاونت غیر قانونی است.

وی دخالت نمایندگان در کار قوه مجریه را غیرقانونی خواند و گفت: قانون اساسی به استقلال سه قوه تاکید دارد لذا ورود نماینده به کار قوه مجریه خلاف قانون است.

نصیری با بیان اینکه نماینده و فرماندار باید برای ایجاد تحول در منطقه، همسو و در یک فضای تعاملی حرکت کنند، افزود: در این شهرستان چنین وضعیتی وجود ندارد و آن شرایط مهیا نیست چرا که توقعات نماینده را غیر منطقی می دانم.

وی با تائید خبر استعفایش از سمت فرماندار پارس آباد، ادامه داد: برای اینکه این تقابل دوام نداشته باشد و با احترام به نظرات رئیس جمهوری و وزیر کشور و استاندار که همواره به تعامل با نماینده تاکید می کنند، به این نتیجه رسیده ام که نمی توانم وضعیت موجود را تحمل کنم لذا زورم به خودم رسید و استعفا دادم.

او، اضافه کرد: وقتی من فرماندار مصلحت شهرستان را تشخیص می دهم و برای انجام آن امکان ندارم، طبیعی است که استعفا دهم.

وی، اضافه کرد: هرکس به عنوان فرماندار انتخاب شود توقع این است که معاون تحمیلی بر فرماندار حکومت کند و این یک ایده غلط، ناپسند، غیر منطقی و غیر قابل قبول است.

نصیری تصریح کرد: در هنگام قبول مسئولیت فرمانداری پارس آباد اصلاً به انتخابات فکر نمی کردم و مصمم به خدمت و تغییرات اساسی در این منطقه بودم.

وی خاطر نشان کرد: اگر در شرایط عادی و معمولی کارها به پیش می رفت، قطعاً انتخابات به ذهنم خطور نمی کرد و به فرمانداری متمرکز می شدم.

وی با اشاره به قضیه انتخاب “ابراهیمی” به سمت بخشدار مرکزی پارس آباد گفت: قبل از معرفی وی با نماینده منطقه هماهنگ شدم که با وجود هماهنگی قبلی، برومند در روز معارفه بخشداران در استانداری واکنش تند و عجیبی نشان داد که برایم واقعاً تعجب آور بود.

وی بیان کرد: در انتخاب مدیران به نماینده به عنوان نماینده مردم ارزش و احترام قایل هستم اما در انجام صحیح امورات تسلیم هیچ فشاری نمی شوم و اگر احساس کنم در جایی کار خلاف قانون صورت میگیرد طبیعی است که با آن مقابله خواهم کرد.

نصیری با بیان اینکه تغییر مدیران باید با هماهنگی فرماندار و مدیر مربوطه استانی انجام گیرد، افزود: در این خصوص دیدگاه نماینده غیر از این است لذا در عزل و نصب ها دخالت جایگزین تعامل شده و من نیز دخالت نماینده را قبول نمی کنم.

IMG_0001

اخبار مرتبط

نظرات

آقا واقعا درد بزرگیه که یه فرماندار نتونه معاونان خودش انتخاب کنه ببین لابه گری تا به کجا رسوخ کرده که داد فرماندار در اومده که ای مردم من زورم به اینها نمیرسه.البته این تنها معاون فرماندار نیست که تو این شهر تحمیلیه؛نصف مسئولان این شهر تحمیلی هستند و همه به واسطه لابی گری بر سر سمتها قرار گرفته اند همین دیروز بود که دوتاشون به دلیل دریافت رشوه راهی زندان شدند.ولی واقعا دست مریزاد به چنین فرمانداری که جرات و جسارت اینگونه مبارزه بااین گونه بی عدالتی ها ورشوه خواری ها رو داره وبه صراحت اعلام میکنه.در واقع حرف من در یادداشت قبلی اشاره به این گونه موارد بود که جناب کریمی هم دلخور شده بودند از اظهارات بنده.حرف من همین است احتمالا اگر ایشان بودند به این چیزها توجه نمیکردند چرا که درغیر اینصورت سریعا واکنش عکس نماینده ومعاونانش را در پی میداشت.جناب بیگدیلو هم خصوصیات جناب نصیری را داشتند.برای همین است که نماینده محترم هرروز یک بیانیه ای پشت سر این عزیزان صادر میکند وآنها را به فریب افکار عمومی و خودنمایی متهم میکند.

بابک آدیگوزلی

سلام و احترام.
جناب نصیری:
هیچکس کامل نیست و انسان جایز الخطا می باشد. لطفا دلایلتون برای برکناری جناب احدزاده را بیان کنید؟دلیل اینکه چرا نمی توانید باهاش همکاری کنید؟آیا به خودتون واقعا اعتماد دارین که جناب احدزاده و پرسنل زحمتکش فرمانداری پارس آباد همکاری با شما کاملا راضی هستند؟
فکر کنم نظرات مردم برای استعفای شما که در پایگاههای خبری نوشته اند جهت دفاع از خود چنین جلسه ای را با خبرنگاران برگزار کردید؟آیا جلسه فقط مورد برکناری جناب آقای احدزاده بود و بس؟
چه فعالیتها و خبرهای دیگری در آن جلسه مطرح کردید؟خواهشمندم متن و فعالیتهای آن جلسه و کارهای انجام یافته شما در این مدت را مسئولین وبسایت به مردم گزارش بدهند. البته اشتباه نکنم اولین جلسه شما با خبرنگاران بود.
درسته به شخص به عنوان عضوی از شهر پارس آباد از عملکرد نماینده محترممان جناب برومند راضی نیستم. اما جناب نصیری مثل نمک و نمکدان شکستن نباشدو استعفای تان از پست فرمانداری را بهانه ای برای دخالت نماینده در مسایل عزل و نصب را نکنید.در حالیکه اولین نظر بنده در این وبسایت بعد چند روز از ورودتان به فرمانداری پارس آباد نوشته بودم شش ماه نمیکشد جناب نصری استعفا خواهد داد.
فکر کنم به جناب احدزاده با این حرفها حقارت شده و میتواند شکایتی داشته باشد…در حالیکه اینجانب افتخارم بود دو دهه پیش الفبای فارسی را مدیون جناب احدزاده می باشم و مثل پدر و مادرم تمامی معلمان واساتید همچنین معلم زحمتکش و دلسوزم جناب احدزاده حق بزرگی بر گردنم دارد.
برای شما جناب نصیری آرزوی موفقیت و طول عمر با عزت خواستارم.

رئوف

آقای نصیری شما موقعی که نماینده گرمی بودید بی رحمانه مدیران را درو می کردید و افراد منتسب به خود را جایگزین می کردید . بنده طرفدار برومند نیستم ولی باید منصفانه به قضیه نگاه کرد با وجود گذشت سه سال عده معدودی از مدیران ادارات بیله سوار و پارس آباد تغییر یافتند. در صورتی که در تمام شهرستان های نه تنهااستان بلکه سراسر کشور نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت مستقیم داشته و دارند. آقای احدزاده از نیروهای مردمی و توانمند منطقه هستند و مثل جنابعالی به دنبال به چالش کشیدن منطقه نیستند.

ناشناس

آقای نصیری چرا فرافکنی می کنید . شما با مردم منطقه روراست نیستید. شما از مدتها پیش تصمیم گرفتید وارد گود انتخابات شوید و به این خاطر پست فرمانداری پارس اباد را قبول کردید که از آن به عنوان سکویی برای پرش به خانه ملت استفاده کنید و این ظلم به مردم این منطقه است. شما واقعا اگر خواهان پیشرفت منطقه بودید نباید این سمت را قبول می کردید . شما با ایجاد تنش و گل آلود کردن آب به دنبال ماهی گرفتن هستید. با چه بهایی می خواهید وارد مجلس شوید.

ناشناس

ناصر خان به نظر بنده این بخشنامه و سخن وزیر کشور که گفته بود کارکنان زیر مجموعه این وزارتخانه در صورت ورود به انتخابات باید تا اول اسفند استعفا دهند بدترین خبری بود که در طول عمرتان شنیدید. شما آماده بودید تا شهریور سال اینده بمانید ولی بخشنامه وزارت کشور و اتمام حجت وزیر باعث شد تا علیرغم میل باطنی استعفا دهید . از ما انتظار نداشته باشید که این دروغ شما را که به خاطر حاد بودن شرایط خدمت استعفا دادید را باور کنیم . خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند. آمین

حسن

سخنان نصیری ضرب المثل معروف دیگ به دیگ میگه رویت سیاه است را به یادم انداخت. مومن خدا مگر یادت رفته موقعی که نماینده گرمی بودید حتی در انتخاب آبدارچی اداره و مستخدم مدرسه دخالت می کردی؟ شما که ید طولائی در این زمینه دارید. شما در همان حال و هوای دوران نمایندگی مجلس سیر و سیاحت می کنید. پایت به اتاق فرمانداری پارس آباد باز نشده بود که آقای جاهد را که یک نیروی آزاد و فامیل جنابعالی است به پست رئیس دفتر فرمانداری گماردید. شما با این حرفها میخواهید استعفایتان را توجیه کنید .

فیروز ابادی

اقای نصیری مرد با عمل علمی فرهنگی درستکار است اقای برومند در چهار سال نمایندگی اش فقط برای فامیل هاش کار کرد نه برای مغان اقای نصیری درست میگه

سیروس صادقی

بنده از منتقدین برومند هستم ولی به نظر من در عزل و نصب ها نماینده هم حق دخالت دارد و این در تمام شهرهای کشور رسم است. اینکه یک فردی از یک شهری بیاید و بگوید من باید تصمیم نهایی را بگیرم و نماینده کاره ای نیست به نظر من چنین فردی دچار خود بزرگ بینی شده و یک فرد مستبد و خود رای است.

جلال

سلام دوست عزیز جناب آقای نصیری شما میبایست با جرات تمام آقای احدزاده کنار میگذاشتید و هیچ کس نمیتوانست به شما چیزی بگوید حتی وزیر گشور هر مدیر باید تیم کاری خودش انتخاب کند وقتی شما فرماندار شدید شما با آقای برومند نیز معامله کردید و گرنه فرماندار نمیشدید یادتان باشد من در گرمی قبل از فرماندار شدن با شما دیدار داشتم و این موضوع را به شما گفتم اگر بعد از انتصاب معاون را عزل میکردید آن موقع بهتر بود که شما را عزل میکردند که البته نمیتوانستند مردم پارس آباد به لحاظ این توانمندی شما را دوست میداشتند همانطوریکه آقای بیگدلی را دوست دارند اگر ایشان از پارس آباد وارد گود انتخاباتی شود قطعا نماینده بعدی از منطقه مغان خواهد بود ایشان با زور گویان مقابله کرد ولی شما
تسلیم شدید آن شجاعت لازم را برای نماینده شدن را نیز ندارید شما موقعیت خود در شهرستان گرمی نیز خراب کردید و رای شما در گرمی نیز بشدت افت کرد دیگر به کاندیدا شدن نیز از همین حالا صرف نظر نمایید من شما را با جرات میدانستم اما الان بسیار متاسفم شما نتواستید یک بخشدار بیاورید و دوست قبلی خود را نیز (اقای ابراهیمی) را هزینه کردید البته ایشان نیز آنقدر شما میگویید نیستند بهتر است برگردید به تهران بقیه خدمت خود را بگذرانید . واسلام

ناشناس

برادر آدیگوزلی احدزاده یه هویی معاون شد. با کدام سابقه؟ یک معلم ساده بود.فرزندان توانمند و خوش فکر و کار بلد تو شهرمون داریم چرا احد زاده؟