امروز: دوشنبه, ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 20 اکتبر 2013 1:01 | کد خبر : 1228 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

صدور قبوض همراه اول با تعرفه های سال 1382

قبوض دوره سوم سال جاری مشترکین دائمی همراه اول همانند دوره های گذشته بدون هیچگونه تغییری در تعرفه های اعمالی صادر و به تدریج تا پایان هفته جاری در سراسر کشور توزیع می شود. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صدور صورتحساب دوره سوم سال 1392 مشترکین دائمی همراه اول (از اول […]

2610

قبوض دوره سوم سال جاری مشترکین دائمی همراه اول همانند دوره های گذشته بدون هیچگونه تغییری در تعرفه های اعمالی صادر و به تدریج تا پایان هفته جاری در سراسر کشور توزیع می شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صدور صورتحساب دوره سوم سال 1392 مشترکین دائمی همراه اول (از اول مرداد تا اول مهر 92) که بدلیل نامشخص بودن نحوه محاسبه بصورت «فلت» یا «شهری، بین شهری و جابه جایی» تاکنون با تأخیر مواجه شده بود؛ با تعرفه های قدیمی (سال 82) صادر شده و به تدریج تا پایان هفته جاری در سراسر کشور توزیع می شود.

بر اساس این گزارش، از فروردین سال 1391 پیشنهاد یکسان سازی تعرفه سیم کارت های همراه اول به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه شد. این کمیسیون به مدت 13 ماه با کار کارشناسی و بررسی مزایای این طرح، در اردیبهشت ماه سال 1392 براساس مصوبه 160 به شرکت ارتباطات سیار ایران اجازه داد تعرفه سیم کارت دائمی را به صورت فلت (یکسان)، کف 515 ریال و سقف حداکثر 618 ریال اعمال کند.

شرکت ارتباطات سیار ایران در سه ماه کار شبانه روزی، خرید تجهیزات و تغییر در کلیه سیستم های صورتحسابگیری و اطلاع رسانی گسترده، این طرح را که از نظر ساده سازی و شفاف سازی نظام تعرفه ای برای مشترکین مزایای قابل توجهی داشت، اجرا کرد. بدین ترتیب تعرفه بین شهری (760 ریال) و هزینه جابه جایی را حذف و تعرفه به ازای هر دقیقه 599 ریال (کمتر از سقف اعلام شده) را به صورت یکسان اعمال کرد.

متعاقب این اقدامات و اعمال تعرفه جدید، پس از استقرار دولت یازدهم، طی نامه ای از شرکت ارتباطات سیار ایران خواسته شد، تا بررسی مجدد تعرفه ها توسط کارگروه، از اعمال آن خودداری شود ؛ لیکن این کارگروه تشکیل نشد و کمیسیون طی مصوبه دیگری (مصوبه شماره173)، لغو مصوبه 160 را اعلام کرد.

از آنجا که شرکت ارتباطات سیار ایران در ابتدای ماههای فرد نسبت به صدور صورتحساب اقدام می کند، مجبور بود کلیه اقدامات قبلی در زمینه یکسان سازی تعرفه ها را به حالت قبل برگرداند که این امر علاوه بر تحمیل هزینه بسیار به این شرکت، موجب تأخیر در صدور صورتحساب شد.

بنابراین قبوض مشترکین دائمی همراه اول تا پایان هفته بر اساس تعرفه سال 82، یعنی شهری هر دقیقه 447 ریال، بین شهری 760ریال و دو پالس هزینه جابه جایی، توسط پست و پیمانکاران توزیع می شود.

در ادامه این گزارش، همراه اول از مشترکین خود درخواست کرده با توجه به تاخیر صورت گرفته، در پرداخت صورتحساب خود در اولین فرصت از طرق سامانه 9990، اینترنت، خود پرداز و یا … اقدام کنند. در ضمن مشترکینی که در میان دوره قبض خود را پرداخت کرده اند ممکن است مبلغی بابت اعمال تعرفه های یکسان سازی از مخابرات طلب داشته باشند که در قبض بعدی بستانکار می شوند.

این شرکت به مشترکین خود اطمینان داده است هیچ تغییری در تعرفه ها نسبت به دوره های گذشته صورت نگرفته و چنانچه مشترکین مایل باشند می توانند با مراجعه به مراکز مخابراتی تلفن ثابت یا سایت اینترنتی www.mci.ir ، نسبت به دریافت ریز مکالمات خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظرات