امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 23 سپتامبر 2013 11:23 | کد خبر : 844 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

سه مشخصه همسران خوب

 رئيس دانشکده روان‌‌شناسي دانشگاه تهران با تشريح عوارض مجرد بودن جوانان در جامعه گفت: دليل اصلي فراواني طلاق در جامعه بي توجهي به انتخاب دقيق همسر است به همين دليل شعار انتخاب دقيق ازدواج پايدار بايد در اولويت برنامه‌هاي دستگاههاي متولي قرار گيرد.غلامعلي افروز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: خانواده ها بايد بدانند كه […]

 رئيس دانشکده روان‌‌شناسي دانشگاه تهران با تشريح عوارض مجرد بودن جوانان در جامعه گفت: دليل اصلي فراواني طلاق در جامعه بي توجهي به انتخاب دقيق همسر است به همين دليل شعار انتخاب دقيق ازدواج پايدار بايد در اولويت برنامه‌هاي دستگاههاي متولي قرار گيرد.غلامعلي افروز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: خانواده ها بايد بدانند كه اگر کسي در سن ازدواج بوده و عمدا ازدواج نکند دچار عوارضي چون اضطراب، افسردگي و بدبيني مي شود و بهترين و مؤثرترين رويکرد فرزندپروري اين است که بايد بچه‌ها را عروس و داماد تربيت کنيم.

اين روان‌شناس با تأکيد بر اينکه بچه‌ها از شانزده‌ هفتگي دوران جنيني مي‌آموزند گفت: ثابت شده اگر بخواهيم جنين حافظه قوي داشته باشد بايد براي او قرآن بخوانيم و سخنراني کنيم و اين موضوع، موضوعي است که قابل تجربه است. بانوان مي‌توانند آموزش‌هاي غيرمستقيم را از دوران جنيني شروع کنند. هر قدر رابطه پدر و مادر رابطه‌ با کمالي باشد کودکان بيشتر لذت مي‌برند، هر قدر پدر و مادر در جهت تحقق آرمان‌هاي ازدواج تلاش کنند فرزندان آن خانواده قابليت عروس و داماد شدن دل‌آرام را بيشتر خواهند داشت.رييس دانشکده روان‌شناسي دانشگاه تهران با تأکيد بر اينکه خوشبختي مقصد نيست بلکه مسير است گفت: خداوند مي‌گويد ازدواج کنيد تا دل‌آرام باشيد. هدف اصلي از ازدواج رسيدن به آرامش است و از نتايج قطعي ازدواج ارضاي جنسي از طريق مشروع، درآمدن از تنهايي و تشکيل خانواده است.افروز با اشاره به سه مشخصه همسران گفت: همسران بايد براي يکديگر مثل لباس باشند چرا که لباس‌ها عيب را مي‌پوشانند، به انسان مصونيت مي‌دهند، از آلودگي حفظ مي‌کند، با انسان تناسب دارد يعني تنگ يا گشاد نيست و کس ديگري آن را بر تن نکرده است. دومين ويژگي همسر خوب وقف‌کردن تمام مهر و محبت خود به همسرش است يعني شجاعت، صداقت، صبوري، ايثار و احسان از ويژگي چنين زوج‌هايي است. همچنين يک همسر خوب بايد به عنوان سومين ويژگي همه جاذبه‌ها، مثبت‌انديشي‌ها، تلاش‌مداري، کلام زيبا و رفتار پرمحبت را تقديم همسر خود کند.

اخبار مرتبط

نظرات