امروز: سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 03 دسامبر 2015 4:30 | کد خبر : 15246 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

روسیه از آغاز ارسال اس ۳۰۰ به ایران خبر داد

خبرگزاری رسمی روسیه به نقل از «ولادمیر کوژین»، یکی از معاونان پوتین،رئیس جمهوری این کشور، اعلام کرد که ارسال اس – ۳۰۰ به ایران آغاز شده است.

به گزارش مغانه به نقل از فارس، خبرگزاری روسی ایتارتاس، خبرگزاری رسمی روسیه اعلام کرد که ارسال اس – ۳۰۰ به ایران آغاز شده است.

بنا بر این گزارش، روسیه اعلام کرده که تحویل سامانه‌‌های موشکی اس-۳۰۰ به ایران را آغاز کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری روسی تاس، «ولادمیر کوژین»، یکی از معاونان پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز اعلام کرد که «قرارداد تحویل سامانه‌های اس-۳۰۰ در حال اجرایی شدن و آغاز است.»

دو کشور در اوایل امسال، قراردادی را امضا کردند که طی آن مسکو متعهد شد تا این سامانه‌های موشکی را به تهران تحویل دهد.

بنا بر این گزارش، «مهدی سنایی» سفیر ایران در مسکو ماه گذشته اعلام کرد که این کشور نخستین بسته از سامانه اس-۳۰۰ را دریافت کرده است.

«سرگئی چمزوف» رئیس شرکت «روس تک» پیشتر اعلام کرده بود که قرارداد جدید با ایران برای تحویل اس-۳۰۰ از ابتدای نوامبر اجرایی می‌شود. این قرارداد پس از آن نهایی شده بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در بهار امسال، تحریم‌ها علیه فروش سامانه پدافند هوایی به ایران را لغو کرد.

روسیه و ایران در سال ۲۰۰۷ قراردادی را برای تهیه سامانه اس-۳۰۰ تنظیم کرده بودند اما در پاییز سال ۲۰۱۰، «دیمیریت مدودیف» رئیس‌جمهور وقت روسیه تأمین این سامانه برای تهران را منع کرده بود. این قرارداد ۸۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

اخبار مرتبط

نظرات