امروز: سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 21 ژوئن 2016 3:01 | کد خبر : 18404 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

راه اندازی فرودگاه پارس آباد برای پشتیبانی فعالیت های اقتصادی ضروری است

استاندار اردبیل با برشمردن ظرفیت های شمال استان به ویژه پارس آباد مغان و سرمایه گذاری های کلان دولت تدبیر و امید در این منطقه ، راه اندازی فرودگاه پارس آباد را برای پشتیبانی فعالیت های اقتصادی منطقه و پاسخ به تقاضاهای مردمی لازم و ضروری دانست.

به گزارش روز سه شنبه مغانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مجید خدابخش در دیدار با مدیر عامل فرودگاه های کشور در تهران، درخواست کرد هر چه زودتر اقدامات عمرانی ناظر بر تقویت فرودگاه برای استفاده هواپیماهای فوکر و ام دی تکمیل و بهره برداری از آن آغاز شود .
در این نشست مه آبادی، مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، ضمن تشکر از استاندار اردبیل برای توجه به مشکلات فرودگاه پارس آباد ، به یکی از مدیران شرکت دستور داد ظرف یک هفته آینده به پارس آباد عزیمت و طرح اجرایی برای اتمام فرودگاه ارائه دهند تا بر اساس آن هر چه سریعتر فرودگاه برای بهره برداری آماده گردد.
استاندار اردبیل نیز در این راستا قول داد با بسیج امکانات استان اقدامات شرکت فرودگاه ها را حمایت نماید.

به گزارش مغانه، پرواز های فرودگاه پارس آباد از اوایل سال ۱۳۹۲ به منظور اجرای طرح های توسعه ای از جمله افزایش عرض و طول باند تعطیل است.

این فرودگاه به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال ۱۳۵۲ تاسیس و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور شد.
پارس آباد مغان در شمالی ترین نقطه استان اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است

 

اخبار مرتبط

نظرات