امروز: دوشنبه, ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 19 دسامبر 2013 10:01 | کد خبر : 2184 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

دانش آموز مخترع پارس آبادی کباب پز خورشیدی ساخت

 دانش آموز پارس آبادی موفق به ساخت کباب خورشیدی شد. به گزارش مغانه، سمیه شاهین اجیرلو مخترع این کباب پز، روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این کباب پز، با اعمال نور خورشید از بالا و پایین ظرف به طور همزمان، غذا را طبخ می کند و سوختن غذا در این دستگاه اتفاق نمی افتد. […]

021

 دانش آموز پارس آبادی موفق به ساخت کباب خورشیدی شد.

034038

به گزارش مغانه، سمیه شاهین اجیرلو مخترع این کباب پز، روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این کباب پز، با اعمال نور خورشید از بالا و پایین ظرف به طور همزمان، غذا را طبخ می کند و سوختن غذا در این دستگاه اتفاق نمی افتد.

وی، با اشاره به دیگر ویژگی های این دستگاه افزود: در طبخ غذا به وسیله این دستگاه، نیاز به هم زدن غذا نیست و بخار، اختلالی در پخت و پز ایجاد نمی کند.

وی، با بیان اینکه در ساخت این دستگاه از تکنولوژی و قطعات پیچیده ای استفاده نشده است، ادامه داد:این  کباب پز خورشیدی، نمونه داخلی و خارجی ندارد و منحصر به فرد است.

به گفته وی، برای طراحی و ساخت این دستگاه بیش از 40 میلیون ریال هزینه شده است.

وی، با اعلام اینکه این دستگاه با کمترین سرمایه گذاری و به راحتی قابل صنعتی شدن است، از مسوولان ذی ربط خواست، با حمایت مادی و معنوی از دانش آموزان و جوانان مخترع و پژوهشگر، آنان را در عملیاتی کردن طرح ها و تولید انبوه اختراعات و ابتکارات خود یاری کنند.

وی، اضافه کرد: طرح کباب پزخورشیدی به شماره‌81011 در اداره کل ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش، سمیه شاهین اجیرلو، دانش آموز سال سوم رشته علوم تجربی است و در دبیرستان نمونه دولتی بنت الهدی پارس آباد تحصیل می کند.

کلمات کلیدی: , ,

نظرات