امروز: دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 12 ژانویه 2015 12:21 | کد خبر : 8623 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

حدود 21 هزار تن شکر خام در کارخانه قند مغان تولید می شود

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: پیش بینی می شود میزان تولید شکر خام در کارخانه قند مغان با دو برابر افزایش نسبت به پارسال به حدود 21هزار تن برسد.

به گزارش مغانه، اروجعلی محمدی در حاشیه بازدید از این کارخانه افزود: در سال زراعی جاری حدود یک هزار و 8۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آبی منطقه به زراعت چغندر قند اختصاص یافته بود که بیش از 120 هزار تن محصول چغندر قند از اراضی زیر کشت برداشت شد.

وی از رشد 100درصدی میزان تولید چغندر قند در این شرکت خبر داد و اظهار داشت: در سال زراعی گذشته حدود 60هزار تن چغندر قند غده ای در این منطقه تولید و تحویل کارخانه قند مغان گردید.

محمدی با اشاره به نقش این کارخانه و کشت چغندرقند در بحث اشتغالزایی و رونق اقتصاد و کشاورزی منطقه اضافه کرد: شرکت کشت و صنعت مغان از کشاورزانی که مبادرت به کشت چغندر قند میکنند حمایت خواهد کرد.

او، بیان کرد: در این کارخانه علاوه بر شکر، محصولات جانبی، نظیر تفاله تر ، خشک و ملاس تولید و برای مصارف دامی خود شرکت و دامداران منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته وی، کارخانه قند مغان در زمینی به مساحت ۴۳هکتار و با ظرفیت اسمی پنج هزار تن در روز و 500 هزارتن در سال احداث شده و از واحدهای صنعتی مهم کشت و صنعت و دامپروری مغان محسوب می شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در پارس آباد، با داشتن اراضی وسیع کشاورزی ، دو هزار و ۶۰۰ هکتار باغ های میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت های منحصر به فرد کشور است.

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات