امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 13 ژوئن 2015 11:07 | کد خبر : 12189 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

جزئیات حکم دادگاه تجدیدنظر برای مهدی هاشمی/۱۱ میلیون دلار مبلغ جریمه و رد مال/۵۰ ضربه شلاق به خاطر رشوه‌خواری آقازاده جنجالی

با توجه به قطعی شدن حکم دادگاه تجدیدنظر در پرونده بین‌المللی مهدی هاشمی، جزئیات این حکم به همراه میزان جرائم و رد مال منتشر شد.

به گزارش مغانه، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، با اعلام این مطلب افزود: مهدی هاشمی بیش از ۲۸ جلسه در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شد.

وی افزود: سرانجام این فرد به ترتیب زیر و براساس مواد قانونی اعلام شده محکوم شد.

براساس ماده ۵ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، نامبرده متهم به اخذ رشوه اختلاس ۶۰۰ میلیونی تومانی بود که براساس این ماده قانونی، وی به ۱۰ سال حبس، رد مال ۶۰۰ میلیون تومانی و ۱٫۲ میلیارد تومان جزای نقدی و همچنین انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

براساس ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری، این فرد متهم به ارتشاء به مبلغ ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بود که براساس همین ماده قانونی به ۱۰ سال حبس، رد مال به مبلغ ۵٫۲ میلیون دلار و جزای نقدی معادل همان مقدار (۵٫۲ میلیون دلار) و انفصال دائم از خدمات دولتی به همراه ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

براساس ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی، نامبرده به ۵ سال حبس محکوم شد.

این منبع آگاه افزود: با رعایت قانون ۱۳۴ مجازات اسلامی در مقام اجرا،‌ اشد این احکام که همان ۱۰ سال است اجرا خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

شهروند

ماشاءالله ، اینها چقدر خورده اند !!!؟؟؟ بیچاره مردم مظلوم ایران . این تاج گران بها که می بینی – اشک دیده من و خون دل شماست.

محمد علی

پدرش از جانب اصلاحاتی ها استوانه محسوب میشود لابد خودش هم استوانه استوانه است دیگه . ضمنا هیچی دیگه خوشحالیم از اینکه بعد چند سال آقازاده استوانه محکوم شد .

ناشناس

فکر بیراه نکنید اینها همه فیلم است بیچاره مردم .