امروز: چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 06 نوامبر 2013 6:39 | کد خبر : 1550 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

سفیرايران: توافق تهران و باکو شرط بازگشایی مرز اصلاندوز

باکو- “محسن پاک آیین“ سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با اشاره به توافق شفاهی مسئولان دو کشور برای بازگشایی گذر مرزی اصلاندوز ، عملیاتی شدن این طرح را منوط به اعلام موافقت رسمی باکو دانست. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از باکو ، پاک آیین در مصاحبه با خبرگزاری آذری “آپا” گفت: جمهوری اسلامی […]

80893592-5130232

باکو- “محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با اشاره به توافق شفاهی مسئولان دو کشور برای بازگشایی گذر مرزی اصلاندوز ، عملیاتی شدن این طرح را منوط به اعلام موافقت رسمی باکو دانست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از باکو ، پاک آیین در مصاحبه با خبرگزاری آذری “آپا” گفت: جمهوری اسلامی ایران نظر مثبت نسبت به بازگشایی گذرگاه مرزی هورادیز و اصلاندوز دارد و در پی توافق شفاهی مسئولان دو کشور در این باره، کار دنبال شده ولی هنوز درخواست رسمی از جمهوری آذربایجان در این زمینه دریافت نشده است .
سفیر ایران در باکو با تاکید بر اینکه هر دو طرف باید در مورد این مساله به توافق برسند، گفت: ما علاقمندی طرف مقابل را باید ببینیم در غیر این صورت موضوع از دستور کار خارج خواهد شد.
پاک آیین همچنین نوع کاربری این گذرگاه مرزی را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: این گذرگاه مرزی برای مسافرانی که به طور پیاده از مرز عبور می کنند در نظر گرفته خواهد شد. وسایل نقلیه نیز مانند قبل از گمرک بیله سوار، آستارا و جلفا استفاده خواهند کرد.
شهرستان اصلاندوز در شمال غرب استان اردبیل و در کنار رود ارس واقع شده است.

نظرات