امروز: دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : فوریه 8th, 2017 6:51 | کد خبر : 20745 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

تمام روستاهای پارس آباد تا پایان سال آینده گازدار می شود

فرماندار پارس آباد گفت: تا پایان سال ۹۶ به غیر از قشلاقات کم جمعیت، تمام روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شود.

به گزارش مغانه آنلاین، اکبر صمدی روز چهارشنبه در آئین افتتاح طرح های دهه فجر در این شهرستان افزود: تا سال ۹۲ از مجموع ۲۴۷روستا، به ۵۲روستای واقع در محدوده خط اصلی انتقال، گازرسانی شده بود که با عنایت و حمایت دولت تدبیر و امید در سه سال اخیر ۶۸روستای فاقد گاز از این نعمت برخوردار شده است.

وی از افتتاح ۱۰۷پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه فجر جاری با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۴۴۰میلیارد ریال در این شهرستان مرزی خبر داد و اضافه کرد: در هفته دولت امسال نیز ۶۵طرح با ۹۵۰میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح و تحویل مردم منطقه شده است.

به گفته وی، با تلاش دولت تدبیر و امید، در سه سال اخیر ۱۷۱طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با یک هزار و ۵۳۰میلیارد ریال اعتبار در شهرستان پارس آباد اجرا و تکمیل شده است.

صمدی افزود: احداث ساختمان بیمارستان ۱۶۰تختخوابی پارس آباد در مراحل پایانی قرار دارد و بخش اعظمی از تجهیزات پزشکی و درمانی این بیمارستان خریداری و به منطقه حمل شده است.

فرماندار پارس آباد با اعلام اینکه فرودگاه پارس آباد هیچ مشکل و کمبودی از نظر اعتبار ندارد، گفت: طرح توسعه باند در مرحله تکمیل قرار دارد که به علت سرمای زودرس و برودت هوا هم اکنون عملیات توسعه متوقف شده که در اوایل سال آینده به محض مساعد شدن هوا در عرض ۱۰روز فرودگاه برای از سرگیری پروازها آماده خواهد شد.

او بیان کرد: در سال جاری ۲۲طرح و واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال در این شهرستان با اعطای حدود ۵۵۰میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به چرخه تولید و فعالیت بازگشته است.

وی از تصویب بندر خشک در کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان و بررسی لایحه منطقه آزاد تجاری استان اردبیل در روزهای آینده در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با تصویب نهایی این دو مهم در کنار طرح پایاب سد خدا آفرین، شاهد رونق ، تحول اساسی و پایدار منطقه خواهیم بود.

به گزارش مغانه آنلاین، در این آئین که با حضور استاندار اردبیل، نماینده پارس آباد وبیله سوار و جمعی از مسوولان محلی و قشرهای مختلف مردم و در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی پارس آباد برگزار شد، ۱۰۷طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی با یک هزار و ۴۴۰میلیارد ریال سرمایه گذاری به طور همزمان به بهره برداری رسید.

لایروبی،ساماندهی و آبگیری دریاچه شهرک کشت و صنعت مغان با ۳۱۰ میلیارد ریال ، تجهیز و ارتقای هتلینگ بیمارستان ارس با ۲۸میلیارد ریال سرمایه گذاری، گازرسانی به ۴۱روستا با اعتباری بالغ بر ۱۳میلیارد ریال، ساماندهی رود ارس در بازه تپراق کندی با ۱۱۰میلیارد ریال اعتبار و نوسازی کشت و صنعت مغان با ۷۱میلیارد ریال سرمایه گذاری از جمله پروژه های افتتاح شده در پارس آباد است.

همچنین فاز اول گلخانه فیروزآباد در سطح دو هکتار با ۲۰میلیارد ریال اعتبار، برق رسانی به ۱۶روستا با هفت میلیارد و ۳۵۰میلیون ریال، شبکه ناحیه عمرانی دوم پایاب خداآفرین با ۶۵میلیارد ریال اعتبار، ساختمان اداره گاز بخش های تازه کند و اسلام آباد با افزون بر ۶۷میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۲۷کلاس درس در قالب سه باب مدرسه با اعتباری بالغ بر ۴۱میلیارد ریال از دیگر طرح های مهمی است که امروز افتتاح شد

 

اخبار مرتبط

نظرات