امروز: دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 03 سپتامبر 2016 8:02 | کد خبر : 18832 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

برخورد قاطع پلیس با کاروان های عروسی مزاحم آسایش مردم / تعدادی از متخلفان شبکه های اجتماعی در پارس آباد دستگیر شدند

فرمانداه انتظامی پارس آباد گفت: پلیس در این شهرستان با کارناوال های عروسی و کسانی که به بهانه جشن عروسی آسایش، امنیت و آرامش مردم را بر هم بزنند بدون اغماض و با قاطعیت برخورد می کند.

سرهنگ پاسدار حسین بهمنی امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در پارس آباد افزود: در روزهای اخیر برخی از افراد در جشن های عروسی با به راه اندازی کاروان های عروسی و ایجاد آلودگی صوتی در سطح شهر باعث مزاحمت برای شهروندان و سلب آسایش و آرامش عمومی می شوند .

وی با اشاره به درخواست های مردمی مبنی بر برخورد قاطع و قانونی با کاروان های عروسی و شادی های غیرمتعارف ، ادامه داد: با هماهنگی دستگاه قضایی منطقه، برخورد با این نوع ناهنجاری و مخلّان نظم و آرامش جامعه به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار دارد.

او اضافه کرد: در این راستا وسایل نقلیه ای که بخواهند با حرکت‌های نامتعارف و رفتارهای غیراخلاقی و خلاف قانون، کاروان های عروس راه‌اندازی کرده و سروصدای ناهنجار ایجاد کنند، از سوی پلیس اعمال قانون می شوند.

وی امنیت و آرامش جامعه را حاصل نظم و انضباط و رعایت مقررات دانست و اضافه کرد: برخی افراد سود جو و همراهان عروس و داماد و نیز رانندگان خودروها، در مراسم عروس کشان برای رسیدن به شادی های کاذب، زودگذر و ناپایدار باعث اذیت دیگران و اخلال در نظم عمومی می شوند که این با حقوق شهروندی ، قانون و شرع مقدس اسلام منافات دارد.

وی نسبت به استفاده از هرگونه مواد محترقه و منفجره در آیین های جشن عروسی هشدار داد و گفت: با هماهنگی و تاکید دستگاه قضایی منطقه ، نیروی انتظامی با کسانی که تا پاسی ازشب با حرکت کاروان های عروسی و ایجاد صداهای مهیب و آزار دهنده و رعب و وحشت در میان مردم و نیز راه بندان و انجام حرکات نامتعارف با وسیله نقلیه، آسایش و آرامش جامعه را به هم می زنند برخورد قانونی می کند.

بهمنی با بیان این که نیروی انتظامی هیچ گاه با عروسی و شادی مشروع و سالم مردم مخالف نیست اما با ناهنجاری ها و رفتارهای خلاف قانون برخورد می کند، ادامه داد: در صورت مشاهده هرگونه مزاحمت شبانه برای شهروندان و قانون شکنی از جمله استفاده از مواد منفجره و محترقه در عروسی ها ، صاحبان عروسی و افراد فرصت طلب دستگیر و به همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی خواهند شد.

وی با قدردانی از مشارکت و همکاری تنگاتنگ مردم با پلیس، اظهار کرد: همکاری و مشارکت مردم با پلیس تاثیر به سزایی در حفظ نظم و امنیت در جامعه دارد.

وی خبرنگاران را چشم بینا و گوش شنوای جامعه دانست و گفت: تعامل پلیس و رسانه ها باعث ارتقای احساس امنیت در میان مردم و برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه و پیشگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی می شود.

فرمانده انتظامی پارس آباد بر ضرورت نظارت و کنترل فرزندان از سوی والدین تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از جوانان بدون اطلاع خانواده ها و به دور از چشم والدین تا پاسی از شب در خیابان ها و پارک ها حضور دارند که این منجر به بی بندوباری و انحراف جوانان می شود.

وی قشر جوان را از سرمایه های بزرگ کشور دانست و افزود: هوشیاری خانواده ها و نظارت و کنترل دقیق بر روی فرزندان و نیز تقویت و ترویج باورها و آموزه های دینی در بین جوانان، در سلامت جامعه بسیار مهم و اثربخش است.

وی از احضار و یا دستگیری تعدادی از فعالان و مدیران گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی با هماهنگی دستگاه قضایی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: تعدادی از این افراد به جرم نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی و توهین و افترا به برخی از اشخاص حقوقی و حقوقی و فعالیت غیر قانونی، با دستور مقام قضایی منطقه روانه زندان شدند.

او با اعلام اینکه عده‌ای فکر می‌کنند تخلفات در شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی با حجم گسترده ای که دارند قابل رصد و شناسایی نیست، ادامه داد: پلیس فتا در راستای رویکرد پیشگیرانه خود به صورت روزانه تمامی سایت ها و شبکه های اجتماعی مجازی را که احتمال وقوع جرم در آنها وجود دارد مورد رصد و پایش قرار داده و با کسانی که با اقدامات مجرمانه این فضا را نا امن کنند برخورد قانونی می کند.

وی به اقدامات پلیس پارس آباد در زمینه پیشگری از سرقت اشاره کرد و از کاهش ۲۴درصدی سرقت نسبت به ۵ماه گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: اخیراً با تلاش شبانه روزی ماموران نیروی انتظامی موفق شدیم سارقان طلا و جواهر را شناسایی و دستگیر کنیم.

بهمنی، تعریض و ایمن سازی جاده های مواصلاتی و احداث ندامتگاه را از نیازهای این شهرستان مرزی عنوان و بیان کرد: در صورت تحقق این مهم بخش زیادی از مشکلات اجتماعی این منطقه برطرف می شود.

بهمنی ۱

 

اخبار مرتبط

نظرات

حسن پروانه

تشکر ازفرمانده ویگان زحمت کش نیروهای نظامی .امیدواریم باصدای ها ی مزاحم صوتی وانفحاری نصف شب ها برخورد قانونی نمایند.