امروز: جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 19 اکتبر 2015 1:11 | کد خبر : 14448 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

استحصال ۱۴۰هزار تن چغندر قند در پارس آباد

علی‌اکبر حسنیان روز دوشنبه در گفت و گو با مغانه افزود: در سال زراعی جاری دو هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی حوزه عمل این شهرستان به زیر کشت چغندر قند غده ای رفته که متوسط عملکرد این محصول ۵۰ تن در هکتار است. وی از شروع عملیات برداشت محصول چغندر قند در این شهرستان […]

علی‌اکبر حسنیان روز دوشنبه در گفت و گو با مغانه افزود: در سال زراعی جاری دو هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی حوزه عمل این شهرستان به زیر کشت چغندر قند غده ای رفته که متوسط عملکرد این محصول ۵۰ تن در هکتار است.

وی از شروع عملیات برداشت محصول چغندر قند در این شهرستان خبر داد و گفت: با آغاز کار برداشت چغندر قند، برای صدها نفر از افرادجویای کار در این شهرستان زمینه اشتغال ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه کارخانه قند شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با قدمتی بیش از نیم قرن توان تولید شکر سفید، ملاس و تفاله این محصول را داشته که می‌تواند در افزایش سودآوری این محصول برای منطقه موثر باشد.

وی اضافه کرد: کارخانه قند شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اهمیت این زراعت را در قطع وابستگی به واردات این محصولات استراتژیک و از طرف دیگر اهمیت آن در ایجاد اشتغال و کارآفرینی می‌رساند.

به گفته وی، کارخانه قند مغان در زمینی به مساحت ۴۳هکتار و با ظرفیت اسمی پنج هزار تن در روز و ۵۰۰ هزارتن در سال احداث شده و از واحدهای صنعتی مهم کشت و صنعت و دامپروری مغان محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات